Sidey Myoo

Academia Electronica, Zakład Estetyki, Instytut Filozofii, Uniwersytet Jagielloński, Zakład Teorii Sztuki Mediów, Wydział Intermediów, Akademia Sztuk Pięknych, im. Jana Matejki w Krakowie
Sidey Myoo – od 2007 pseudonim naukowy prof. dr hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki, który pracuje w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki elektronicznej. Od 2003 zajmuje się również filozofią sieci oraz futurologią. W 2007 roku powołał Academia Electronica – niezinstytucjonalizowaną uczelnię, działającą na wzór uniwersytetu, w środowisku elektronicznym Second Life, gdzie prowadzone są oficjalne kursy akademickie.
Sidey podczas wystąpienia opowie o technologicznej naturze człowieka. Treści będą prezentowane w nawiązaniu do najnowszych technologii immersyjnych i augmentalnych. Prezentacja prowadzona będzie hybrydowo, tzn. będzie równocześnie przebiegać w Academia Electronica w Second Life oraz na deskach tarnowskiego Teatru.