Prelegenci

The Future is now

Pierwsza konferencja TEDxTarnow odbędzie się 24 czerwca 2017 roku, w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Rozpoczynamy o 15:15 (rejestracja uczestników), 16:00 (część właściwa), kończymy późną nocą /after party/. Motywem przewodnim naszego spotkania jest hasło THE FUTURE IS NOW. Zaproszeni Prelegenci udzielą odpowiedzi na pytanie: Czy żyjemy już w przyszłości /czy przyszłość jest teraz/, czy będzie tym co dopiero się wydarzy? Tak zadany temat poruszą naukowcy, biznesmeni z branży technologicznej, ludzie zajmujący się filmem, myśliciele wywodzący się z różnych środowisk oraz sfer życiowych.

Agenda

15:15 – 16:00Rejestracja Uczestników

16:00 – 16:30OTWARCIE TEDxTarnow

16:30 – 18:00I Sesja

Icebreaker

Michał Leszek - Sukces w czasach Insta

Michał Wójcik - Jak działa sztuczna inteligencja i dlaczego powinniśmy to wiedzieć

TED Talk

Piotr Sułkowski - The Future of Physics is Now?

18:00 – 18:30Performance – Katarzyna Górska (ArsTechne)

18:30 – 19:30Przerwa oraz warsztaty kreatywne

19:30 – 21:00II Sesja

Icebreaker

Sidey Myoo - Technologiczna natura człowieka

TED Talk

Weronika Idzikowska - Dlaczego wszyscy potrzebujemy dzieci?

Maciej Ustarbowski - Moda na BEZPIECZEŃSTWO

21:00 – 21:20ZAKOŃCZENIE TEDxTarnow

21:20 – 23:00Afterparty

Team

Rafał Urbaś

Rafał Urbaś

Od 1998 roku związany z radiem oraz kolejno od 2005 z sektorem organizacji pozarządowych. Pochodzi z Tarnowa do którego powrócił po studiach w Lublinie. Kanonista, magister administracji. Obecnie przedsiębiorca zaangażowany w rozwój nowych technologii. Pomysłodawca oraz główny organizator TEDxTarnow.
Jakub Słowik

Jakub Słowik

Społecznik, pracownik socjalny, pracujący zawodowo na rzecz osób bezdomnych oraz społeczności senioralnych. Mocno zaangażowany w sektor organizacji pozarządowych. Niepoprawny idealista i straszny gaduła. Konstruktywnie zarządza chaosem - swoim i innych. Pomysłodawca oraz główny współorganizator TEDxTarnow.
Agnieszka Poliwka-Jeż

Agnieszka Poliwka-Jeż

Trenerka biznesu i animatorka kultury. Współtwórczyni projektu Tarnowska Liga Debatancka. Wykładowczyni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Twórczyni programu stypendialnego pn. Fundusz Stypendialny „Otwieramy Horyzonty”. Od wielu lat koordynatorka różnych projektów: międzypokoleniowych, edukacyjnych i kulturalnych. W zespole zajmuje się pozyskiwaniem funduszy (fundraising) i przygotowywaniem do wystąpień mówców.
Mirosław Kapałka

Mirosław Kapałka

Programista rozpoczynający swoją przygodę od Atari 65 XE w wieku 10 lat. W latach 1993-2004 szczypiornista oraz reprezentant Tarnowa, Małopolski oraz Polski w piłce ręcznej. Absolwent WSIiZ w Rzeszowie, kierunków multimedialne systemy globalne oraz systemy i sieci komputerowe. Pasjonata nowych technologii, a zawodowo - właściciel firmy związanej ze światem aplikacji mobilnych.
Daniel Cholewiak

Daniel Cholewiak

Społecznik, zaangażowany w sprawy lokalne, radny osiedla Strusina, członek założyciel Stowarzyszenia Anioł Struś - Inicjatywa Miejska. Zwolennik działania, przeciwnik ograniczeń i nonsensu w życiu codziennym. Racjonalny marzyciel, doskonały słuchacz. Zawodowo obeznany z prawie każdą branżą. Szczęśliwie znajduje się zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.
Barbara Wołowicz-Guzik

Barbara Wołowicz-Guzik

Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień stara się zarazić miłością do nauki języka angielskiego dzieci ze szkoły podstawowej w Tarnowie. Lubi przebywać wśród osób twórczych, otwartych na świat, chętnych do poznawania nowych rzeczy, dlatego wstąpiła do grona TEDowiczów. Każdą wolną chwilę przeznacza na tłumaczenie prelekcji TED z języka angielskiego na polski. W zespole TEDxTarnow odpowiedzialna za tłumaczenia oraz wolontariuszy.

Partnerzy strategiczni:

Partnerzy organizacyjni:

Partner artystyczny: